O EMISIJI     |     EPIZODE     |     TERMINI EMITOVANJA     |     VESTI     |     FOTO      |     ANKETE     |     MARKETING     |     KONTAKT
 
Arhiva vesti

Nominacije za nagradu BAFTA

13.02.2018 06:43



dodela je 18. februara

Britanska akademija za filmsku i televizijsku umetnost, dodelice 18. februyara po 71. put nagrade BAFTA.

Prenosimo vas listu nominovanih, u filmskim kategorijama:

BEST FILM

CALL ME BY YOUR NAME

DARKEST HOUR

DUNKIRK

THE SHAPE OF WATER

THREE BILLBOARDS OUTSIDE EBBING, MISSOURI

 

OUTSTANDING BRITISH FILM

DARKEST HOUR

THE DEATH OF STALIN

GOD S OWN COUNTRY

LADY MACBETH

PADDINGTON 2

THREE BILLBOARDS OUTSIDE EBBING, MISSOURI

 

OUTSTANDING DEBUT BY A BRITISH WRITER, DIRECTOR OR PRODUCER

THE GHOUL

I AM NOT A WITCH

JAWBONE

KINGDOM OF US

LADY MACBETH

 

FILM NOT IN THE ENGLISH LANGUAGE

ELLE

FIRST THEY KILLED MY FATHER

THE HANDMAIDEN

LOVELESS

THE SALESMAN

 

DOCUMENTARY

CITY OF GHOSTS

I AM NOT YOUR NEGRO

ICARUS

AN INCONVENIENT SEQUEL

JANE Brett Morgen, Bryan Burk

 

ANIMATED FILM

COCO

LOVING VINCENT

MY LIFE AS A COURGETTE

 

DIRECTOR

BLADE RUNNER 2049 Denis Villeneuve

CALL ME BY YOUR NAME Luca Guadagnino

DUNKIRK Christopher Nolan

THE SHAPE OF WATER Guillermo del Toro

THREE BILLBOARDS OUTSIDE EBBING, MISSOURI Martin McDonagh

 

ORIGINAL SCREENPLAY

GET OUT Jordan Peele

I, TONYA Steven Rogers

LADY BIRD Greta Gerwig

THE SHAPE OF WATER Guillermo del Toro, Vanessa Taylor

THREE BILLBOARDS OUTSIDE EBBING, MISSOURI Martin McDonagh

 

ADAPTED SCREENPLAY

CALL ME BY YOUR NAME James Ivory

THE DEATH OF STALIN Armando Iannucci, Ian Martin, David Schneider

FILM STARS DON T DIE IN LIVERPOOL Matt Greenhalgh

MOLLY S GAME Aaron Sorkin

PADDINGTON 2 Simon Farnaby, Paul King

 

LEADING ACTRESS

ANNETTE BENING Film Stars Don t Die in Liverpool

FRANCES McDORMAND Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

MARGOT ROBBIE I, Tonya

SALLY HAWKINS The Shape of Water

SAOIRSE RONAN Lady Bird

 

LEADING ACTOR

DANIEL DAY LEWIS Phantom Thread

DANIEL KALUUYA Get Out

GARY OLDMAN Darkest Hour

JAMIE BELL Film Stars Don’t Die in Liverpool

TIMOTHÉE CHALAMET Call Me by Your Name

 

SUPPORTING ACTRESS

ALLISON JANNEY I, Tonya

KRISTIN SCOTT THOMAS Darkest Hour

LAURIE METCALF Lady Bird

LESLEY MANVILLE Phantom Thread

OCTAVIA SPENCER The Shape of Water

 

SUPPORTING ACTOR

CHRISTOPHER PLUMMER All the Money in the World

HUGH GRANT Paddington 2

SAM ROCKWELL Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

WILLEM DAFOE The Florida Project

WOODY HARRELSON Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

 

ORIGINAL MUSIC

BLADE RUNNER 2049 Benjamin Wallfisch, Hans Zimmer

DARKEST HOUR Dario Marianelli

DUNKIRK Hans Zimmer

PHANTOM THREAD Jonny Greenwood

THE SHAPE OF WATER Alexandre Desplat

 

CINEMATOGRAPHY

BLADE RUNNER 2049 Roger Deakins

DARKEST HOUR Bruno Delbonnel

DUNKIRK Hoyte van Hoytema

THE SHAPE OF WATER Dan Laustsen

THREE BILLBOARDS OUTSIDE EBBING, MISSOURI Ben Davis

 

EDITING

BABY DRIVER Jonathan Amos, Paul Machliss

BLADE RUNNER 2049 Joe Walker

DUNKIRK Lee Smith

THE SHAPE OF WATER Sidney Wolinsky

THREE BILLBOARDS OUTSIDE EBBING, MISSOURI Jon Gregory

 

PRODUCTION DESIGN

BEAUTY AND THE BEAST Sarah Greenwood, Katie Spencer

BLADE RUNNER 2049 Dennis Gassner, Alessandra Querzola

DARKEST HOUR Sarah Greenwood, Katie Spencer

DUNKIRK Nathan Crowley, Gary Fettis

THE SHAPE OF WATER Paul Austerberry, Jeff Melvin, Shane Vieau

 

COSTUME DESIGN

BEAUTY AND THE BEAST Jacqueline Durran

DARKEST HOUR Jacqueline Durran

I, TONYA Jennifer Johnson

PHANTOM THREAD Mark Bridges

THE SHAPE OF WATER Luis Sequeira

 

MAKE UP AND HAIR

BLADE RUNNER 2049 Donald Mowat, Kerry Warn

DARKEST HOUR David Malinowski, Ivana Primorac, Lucy Sibbick

I, TONYA Deborah La Mia Denaver, Adruitha Lee

VICTORIA AND ABDUL Daniel Phillips, Lou Sheppard

WONDER Naomi Bakstad, Robert A. Pandini, Arjen Tuiten

 

SOUND

BABY DRIVER

BLADE RUNNER 2049

DUNKIRK

THE SHAPE OF WATER

STAR WARS: THE LAST JEDI

 

SPECIAL VISUAL EFFECTS

BLADE RUNNER 2049

DUNKIRK

THE SHAPE OF WATER

STAR WARS: THE LAST JEDI

WAR FOR THE PLANET OF THE APES

 

BRITISH SHORT ANIMATION

HAVE HEART

MAMOON

POLES APART

 

BRITISH SHORT FILM

AAMIR

COWBOY DAVE

A DROWNING MAN

WORK

WREN BOYS

 

EE RISING STAR AWARD

DANIEL KALUUYA

FLORENCE PUGH

JOSH O CONNOR

TESSA THOMPSON

TIMOTHEE CHALAMET


Komentari:


 
   
Premijere tokom jula 2018.
02.07.2018 15:48


uskoro u domacim bioskopima...

Premijere tokom juna 2018.
02.06.2018 08:47


uskoro u domacim bioskopima...


Robin Hud

Premijere tokom maja 2018.

Premijere tokom aprila 2018.

 
 
   
Movieland epizoda 509


za nedelju od 28.05. do 03.06.2018.


Movieland epizoda 508


za nedelju od 21.05. do 27.05.2018.



Movieland epizoda 507

Movieland epizoda 506

Movieland epizoda 505

 



 
   

Robin Hud

Premijere tokom maja 2018.

Premijere tokom aprila 2018.

Jubilej emisije Movieland

Odrzana 90. dodela nagrada Oskar

Premijere tokom marta 2018.

Dodeljene BAFTA nagrade

Nominacije za nagradu BAFTA

Premijere tokom februara 2018.

Objavljene nominacije za nagradu Oskar





Pogledajte spisak i termine televizija na
kojima se emituje emisija MOVIELAND





 
   
 

 
   
Ko je bolji frajer?

Dzordz Kluni
Bred Pit
Rajan Rejnolds
Dzejson Stetam
Luk Evans
Robert Petinson
Hju Dzekmen
Rajan Gosling

      Rezultati

 
   

Prijavite se na naš newsletter i primite obavještenja sa sajta...

Unesite Email adresu:


 




POČETNA   |   O EMISIJI   |   EPIZODE   |   TERMINI EMITOVANJA   |   VESTI   |   FOTO    |   ANKETE   |   MARKETING   |   KONTAKT



Copyright © 2011 Movieland. All right Reserved Created by itMedia